Prosimy o zapoznanie się z informacjami

Hospicjum_w_Miechowie

 

Zapraszamy do zapoznania się z oświadczeniem kierownika Hospicjum, siostry Benedykty – Magdaleny Majzner na temat sytuacji w naszej placówce. Znajdziecie w nim Państwo wszystkie informacje jak wygląda nasze funkcjonowanie  w dobie pandemii a przede wszystkim w jak wygląda  po opanowaniu Covid-19 wśród pacjentów i personelu Hospicjum.

 

 

 

Szanowni Państwo,

od wielu miesięcy każdy z Nas żyje w lęku o swoje zdrowie, niepewności bytu i niemożności planowania czegokolwiek. Ta trudna sytuacja społeczna doskwiera wszystkim, jednakże najbardziej cierpią Ci, którzy nie mogą się przeciwstawić.

Stając po stronie chorych i ciepiących pragniemy podzielić obecną sytuacją naszego hospicjum.

Drodzy, z pomocą i solidarnością pokonaliśmy koronawirusa w Hospicjum. Pacjenci i pracownicy czują się dobrze, co jest dla nas bardzo dobrą wiadomością.

Chcemy zaznaczyć, iż cały budynek przez wsparcie wojska został zdezynfekowany a my nadal funkcjonujemy w reżimie sanitarnym. Jesteśmy gotowi, by zacząć funkcjonować w przyjętych standardach w dobie dalej trwającej pandemii.

Ważny jest fakt, że nasza placówka jest przygotowana na przyjmowania pacjentów wymagających całodobowej opieki. Świadomi obowiązującego zakazu odwiedzin, wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom i zapraszamy do łączności zdalnej. Zapewniamy kontakt telefoniczny, możliwość rozmowy przez komunikatory internetowe (skype, zoom, messenger) a co najważniejsze proponujmy stały kontakt z naszymi psychologami.

Razem, w zrozumieniu i odpowiedzialności przetrwamy ten dotkliwy czas. Mamy poczucie, że nie jesteśmy sami a to daje nadzieję, którą dzielimy się z innymi.

Kierownik Hospicjum

s. Benedykta – Magdalena Majzner