Opieka hospicyjna

kwalifikujące jednostki chorobowe

Hospicjum nie jest ani szpitalem ani domem opieki społecznej. Pacjentami są osoby ze zdiagnozowanymi określonymi jednostkami chorobowymi (tabela powyżej), na tym etapie rozwoju choroby, który nie poddaje się specjalistycznym, przyczynowym działaniom medycznym. Co ważne, wskazanie medyczne, a w szczególności fakt występowania u świadczeniobiorcy (pacjenta) jednostki chorobowej nierokującej nadziei na wyleczenie.

To miejsce, gdzie Pacjenci mogą doświadczyć medycznej i ludzkiej troski, która wspomaga budowanie i podtrzymywanie jakości życia w tym stanie w jakim znajduje się Pacjent.
Pacjenci w terminalnej fazie choroby (najczęściej nowotworowej) są tu objęci holistyczną opieką, która nie przyspiesza ani nie opóźnia śmierci. W sytuacjach, w których niemożliwe jest wyleczenie, a choroba terminalna postępuje, hospicjum stara się zapewnić jak najlepszą opiekę medyczną, pielęgniarską, psychologiczną i duchową, aby wesprzeć chorego i rodzinę w okresie choroby, umierania i żałoby.
Wspieramy również osoby w żałobie, a raz w miesiącu zapraszamy rodziny osierocone na Mszę Św. w intencji Zmarłych w naszym hospicjum

W przypadku opieki hospicyjnej nie obowiązuje rejonizacja.