Pola Nadziei

DSC_0332Pola Nadziei to kampania, która ma na celu promowanie niesienia bezinteresownej pomocy podopiecznym hospicjum oraz rozwój wolontariatu. W ramach działań projektowych zajmujemy się edukowaniem i promowaniem idei hospicyjnej, a także organizujemy zbiórki publiczne i zgromadzone środki przekazujemy na opiekę paliatywną. W 2002 roku Towarzystwo Przyjaciół Chorych Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie ogłosiło ogólnopolski program Pól Nadziei dla polskich pozarządowych organizacji hospicyjnych. Dzięki temu od 2003 roku akcja jest organizowana w innych miastach Polski dla chorych w tamtejszych hospicjach.

IMG_0013

Nasze hospicjum do akcji dołączyło w 2003 roku, jednakże działania z których jesteśmy dumni rozpoczęły się w 2010 roku a co najważniejsze do dziś prowadzimy kampanię na terenach pobliskich parafii, szkół i instytucji kultury. Każdego roku na jesień sadzimy żonkile, rozpoczynając działania. Później odbywa się Bal Charytatywny, zbiórki przy parafiach, Bieg na rzecz Hospicjum i festyn w miechowskim parku miejskim- czyli nasze podsumowanie corocznych przedsięwzięć promujących wartość życia. Przełom czerwca i lipca to czas na spotkanie Krakowie wszystkich hospicjów, które angażują się w dzieło „Pola Nadziei”.

zdjęcia na stronę (5)

Wiosna to czas, kiedy życie w przyrodzie budzi się na nowo. Ten piękny okres przedstawiciele, wolontariusze miechowskiego Hospicjum Caritas wykorzystują, by dzielić się nadzieją życia. Ogólnopolska akcja POLA NADZIEI ma na celu przypominać o potrzebach ludzi chorych i cierpiących – zarówno tych materialnych i niematerialnych. 

Pięknym świadectwem ludzkiej wrażliwości dla człowieka chorego jest zaangażowanie w akcję „Pola Nadziei” społeczności szkół, przedszkoli, stowarzyszeń, klubów seniora, wspólnot parafialnych, instytucji kultury i różnych grup nieformalnych, którzy pragną wspierać dzieło Hospicjum w Miechowie.