Pola Nadziei

DSC_0332Pola Nadziei to kampania, która ma na celu promowanie niesienia bezinteresownej pomocy podopiecznym hospicjum oraz rozwój wolontariatu. W ramach działań projektowych zajmujemy się edukowaniem i promowaniem idei hospicyjnej, a także organizujemy zbiórki publiczne i zgromadzone środki przekazujemy na opiekę paliatywną. W 2002 roku Towarzystwo Przyjaciół Chorych Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie ogłosiło ogólnopolski program Pól Nadziei dla polskich pozarządowych organizacji hospicyjnych. Dzięki temu od 2003 roku akcja jest organizowana w innych miastach Polski dla chorych w tamtejszych hospicjach.

IMG_0013

Nasze hospicjum do akcji dołączyło w 2010 roku i do dziś prowadzimy kampanię na terenach pobliskich parafii, szkół i instytucji kultury. Każdego roku na jesień sadzimy żonkile, rozpoczynając działania. Później odbywa się Bal Charytatywny, zbiórki przy parafiach, Bieg na rzecz Hospicjum i festyn w miechowskim parku miejskim- czyli nasze podsumowanie corocznych przedsięwzięć promujących wartość życia. Przełom czerwca i lipca to czas na spotkanie Krakowie wszystkich hospicjów, które angażują się w dzieło „Pola Nadziei”.

 

 

Tak wyglądają statystyki programu Pola Nadziei naszego hospicjum:

1

Poniżej w sposób obrazowy poprzedni rok –  2019:

2

Tegoroczna kampania (2019/2020) jest dla Nas wszystkich zaskoczeniem z powodu panującej pandemii. Większość działań jest odwołana, toteż postanowiliśmy przenieść działania do Internetu – dopiero poznajemy tę przestrzeń, także prosimy o cierpliwość i zrozumienie.

To, co warto zaznaczyć, to fakt, iż na te wszystkie słupki i kwoty podczas całorocznej kampanii pracują wolontariusze, darczyńcy, instytucje kultury, urzędy, firmy i ludzie dobrej woli, którym wartość życia nie jest obojętna. Dziękujemy!