NADZIEJA zakwita wraz z drugim człowiekiem

To nie będzie wielkie odkrycie, jeśli napiszemy, że działania takich placówek jak nasza nie należą do najłatwiejszych. Mówienie o nadziei bywa trudne, nieustanie przypominamy, że w hospicjum żyje się. To piękne, że Ci wszyscy chorzy i cierpiący mogą liczyć nie tylko na nasze wsparcie, ale także na liczną grupę zrzeszonych wokół idei hospicyjnej.

Akcja „Podziel się kwitnącą NADZIEJĄ” ma za zadanie ciągłe przypominanie, że wśród nas cały czas są osoby, które potrzebują wsparcia drugiego człowieka. Ważne jest, by o tym mówić i pokazywać, że każdy z nas może te wartość realizować.

Z takim nastawieniem pracownicy, wolontariusze oraz sympatycy naszego Hospicjum zebrali się 18 kwietnia 2023 roku w miechowskim Parku Miejskim, by wspólnie ściąć zasadzone na jesieni żonkile. Kwiaty te posłużą jako symbol wsparcia, opieki oraz braku obojętności na los ludzi chorych i cierpiących zarówno w hospicjum jak i poza nim.

Wydarzenie zgromadziło wiele różnych grup, które w ten sposób pokazały swoją solidarność z całą wspólnotą Hospicjum. Wszystkich zebranych przywitał i podziękował Dyrektor Zespołu Placówek Opiekuńczo-Leczniczych Caritas ks. Zbigniew Wójcik – Jesteśmy dumni, że zaangażowały się naprawdę różne grupy. Możemy powiedzieć, że dzielimy się nadzieją od przedszkola do seniora. Ks. Wójcik wyjaśnił również, że żonkile, które zostały tego dnia zebrane, trafią na ręce Pacjentów hospicjum, ale też, za sprawą wolontariuszy, do mieszkańców Miechowa.

Dziękujemy serdecznie za przybycie przedstawicielom placówek, instytucji, szkół, przedszkoli i zaangażowanie w szerzenie idei hospicyjnej.