Wirtualne odwiedziny w hospicjum

wirtualne odwiedzinyOdkąd przyszło Nam mierzyć się z pandemią koronawirusa, staramy się, by w naszym hospicjum skutki pandemii były jak najmniej odczuwalne – pragniemy „normalności” dla pacjentów i ich bliskich. Najtrudniejsze z czym spotykamy się na co dzień to brak spotkań naszych podopiecznych z ich rodzinami. Potrzeba kontaktu, bliskości i obecności jest ważna dla każdego z nas, tym bardziej w terminalnym etapie choroby. Proszę Nam wierzyć, odgórne decyzje w związku z pandemią są trudne także dla Nas, jednak musimy być ODPOWIEDZIALNI za każdego a w szczególności za tych najbardziej narażonych.

Dlatego wyszliśmy z inicjatywą wirtualnych spotkań umożliwiając spotkanie chorego z rodzinami poprzez komunikatory internetowe (Skype, WhatsApp, Messenger, Zoom). Z czasem zauważyliśmy, że nie każdy odwiedzający ma możliwości techniczne, by zobaczyć ukochaną osobę, więc i tę barierę udało się Nam zwalczyć. Kawiarenka „Dwa Serca” stała się miejscem spotkań online z odziałem naszego hospicjum. Wszystko w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności.

Pamiętajcie, że Panie psycholog są gotowe pomóc, jak tylko wyrazicie taką chęć. [KONTAKT -> Psycholog]