Podsumowanie akcji #DajOddech

ZZL w Zagnańsku przekazuje koncentrator

 

 

Przed Świętami Bożego Narodzenia, uczniowie Zespołu Szkół Leśnych im. Romana Gesinga w Zagnańsku przekazali koncentrator tlenu, pulsoksymetry i nawilżacze powietrza do sal pacjentów. To finał akcji #dajoddech, czy zbiórka pieniędzy na zakup koncentratora tlenu dla naszego hospicjum. 

 

 

Akcja #dajoddech promująca zakup koncentratora była koordynowana przez następujących uczniów: Natalię Wiśniewską, Karolinę Walkiewicz, Dawida Tarkę, Franciszka Połeteka. Działanie akcji polegało m.in. na wymyśleniu przez nich challenge’u w ramach którego nominowane kolejno osoby wstawiały na media społecznościowe swoje zdjęcia z nadmuchanymi tlenem balonami i słowami otuchy dla pacjentów hospicjum, prowadzeniu grupy na Facebooku, prowadzeniu na niej licytacji i zachęty do wpłat. Sukces akcji jest spory gdyż udało się zebrać większą kwotę niż pierwotnie zakładano, dzięki czemu oprócz wspomnianego koncentratora tlenu hospicjum zakupiło również pulsoksymetry oraz nawilżacze powietrza do sal pacjentów.

Zbiórkę pieniędzy prowadzono za pośrednictwem portalu pomagam.pl, na którym do tej pory zebrano kwotę: 7 935,00 złotych, czyli prócz koncentratora mogliśmy sobie pozwolić na inne potrzebne sprzęty. Co warto wspomnieć zbiórkę wsparły różne osoby, instytucje, przyjaciele hospicjum. Piękną inicjatywę zaproponował ks. proboszcz Parafii św. Jana Chrzciciela w Skalbmierzu, podczas ostatniej Mszy roratniej taca, w kwocie 1 137,00 złotych została przekazana na cel akcji #dajoddech. W sumie zebraliśmy: 9 072,00 złotych za co bardzo dziękujemy!

Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję, darczyńcom i osobom promującym #dajoddech. To ważne, by w tak trudnym dla Nas wszystkim czasie, pamiętać o osobach chorych i cierpiących.

7-min-1 1-min 4-min