Podsumowanie Akcji #przytulSERCEM

20

#PrzytulSERCEM – akcja, dzięki której ludzie chorzy zostali obdarowani sercami zrobionymi na szydełku. W przedsięwzięciu wzięło udział wielu wspaniałych ludzi, ponieważ w ciągu tygodnia otrzymaliśmy 126 sztuk własnoręcznie wykonanych serc. Przez SERCA pragnęliśmy dać naszym pacjentom ciepło, miłość i dobro dotyku drugiego człowieka, które w obecnym czasie jest niemożliwe. Pluszowa maskotka stała się symbolem przytulenia przez tych, dla których człowiek chory i cierpiący ma wartość. 

 

 

 

Inicjatywa samodzielnie wykonanych serc okazała się być idealnym prezentem dla naszych pacjentów. Zawarła w sobie nie tylko symboliczną wartość, ale również praktyczne zastosowanie. „Czas to miłość” mawiał Wyszyński i właśnie ten czas, który włożyliśmy w wykonanie prezentu był najpiękniejszą wartością, bo nie ma lepszego daru, niż ten, który sami zrobimy. Miła w dotyku wełna, która z pomocą szydełka i ludzkiej miłości utworzyła serce – przytulankę dla chorego, jako symbol niemożliwego w czasie pandemii ludzkiego uścisku, tak potrzebnego każdemu z nas.

Zaangażowanie wolontariuszy, przyjaciół hospicjum, instytucji pomaga nam na co dzień pokazywać, że hospicjum to życie. Dzięki akcjom prowadzonym przez hospicyjny wolontariat docieramy do ludzi, którzy po prostu pomagają nam, za co jesteśmy wdzięczni. Kolejny raz – zaproponowane przedsięwzięcie – pokazało nam, że zespół hospicyjny to także ludzie będący poza murami naszej placówki a dzielący się tym, co najpiękniejsze z naszymi pacjentami.

Liczba serc zdecydowanie przekroczyła liczbę pacjentów hospicjum stacjonarnego i domowego, dlatego z przyjemnością mogliśmy podzielić się DOBREM z innymi. Zaczęliśmy od sąsiadów i obdarowaliśmy pensjonariuszy DPS-u „Dom Kombatanta”, którym uśmiech nie schodził z twarzy a serca przypomniały o święcie zakochanych.

Szybka akcja: 7 dni, 126 sztuk szydełkowych serduszek, setki uśmiechów, kilkadziesiąt zaangażowanych serc, wiele rozmów i pomysł to strzał w dziesiątkę – TYSIĄCKROTNE DZIĘKI! Bez was nic nie udałoby się. Z miłością podzielili się czasem:

  • Justyna Szczepka, Amelia Walczak, Aleksandra Jarno, Paweł Żurowicz, Paulina Pietryka, Damian Zegadło, Kacper Idzik, ks. Zbigniew Wójcik, Maria Niewadzi, Stanisława Machulska, Dominika Wójtowicz, Agnieszka Paczkowska, Małgorzata Siwiec, Agata Jackiewicz, Bożena Mostek, Marzena Wójcik
  • Środowiskowy Dom Samopomocy Caritas w Miechowie, Zakład Aktywności Zawodowej Caritas w Kielcach, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Skalbmierzu, Koło Gospodyń Wiejskich Sasanki w Mniowie, Środowiskowy Dom Samopomocy Caritas w Mniowie, Koło Gospodyń Wiejskich Tempoczów Rędziny, Sieć Świetlic Środowiskowych i Klubów dla Dzieci i Młodzieży „4 KĄTY”.

DSC_0798-min DSC_0819-min DSC_0830-min

 

 

 

 

 

20210209_145413A-min DSC_0664-minDSC_0704-min

 

 

 

 

 

DSC_0712-minDSC_0714-minDSC_0708-min

DSC_0721-min