Nasze Pola Nadziei 2021

pola-nadziei-miechow-z-logotyp

 

Pola Nadziei” to kampania, która ma celu ciągle uwrażliwianie na chorych i cierpiących w terminalnej fazie choroby. Przedsięwzięcie łączy w sobie edukację promującą wartość życia i kwestowanie na rzecz funkcjonowania hospicjum. Symbolem akcji jest żółty ŻONKIL. Jesienią cebulki wsadzane są do ziemi po to, by przez zimę obumarły a na wiosnę wypuściły nowe życie i zakwitły. Jest to piękna metafora przejścia hospicyjnego do nowego życia.

Akcja skierowana będzie do pobliskich parafii, szkół i instytucji kultury. W dniu wspomnienia patronki naszego Hospicjum (22.09.2020 r.), bł. siostry Bernardyny Jabłońskiej posadziliśmy żonkile jako symbol nadziei. W lutym obyły się obchody Światowego Dnia Chorego, następnie w miesiącach marzec- maj przeprowadzamy zbiórki przy parafiach, prowadzimy edukację w szkołach i innych instytucjach (nadal, także o charakterze zdalnym). W kwietniu zaproponujemy konkurs fotograficzny „Życie jest piękne – wystarczy zdjęcia”. Maj to miesiąc wzmożonej aktywności fizycznej, także wtedy odbywa się charytatywna akcja „Bieg na rzecz Hospicjum”. Pod koniec maja odbywa się festyn w miechowskim parku miejskim- czyli nasze podsumowanie corocznych przedsięwzięć promujących wartość życia. Przełom czerwca i lipca to czas na spotkanie Krakowie wszystkich hospicjów, które angażują się w dzieło „Pola Nadziei”.

W tym roku Patronat Honorowy nad przedsięwzięciem objęli: Biskup Kielecki, ks. Jan Piotrowski; Wojewoda Małopolski, Pan Łukasz Kmita oraz Marszałek Województwa Małopolskiego, Pan Witold Kozłowski. Medialną opieką otoczył nas Katolicki Tygodnik „Niedziela”, TVP3 Kraków i Radio EM, za co serdecznie dziękujemy!