Przedświąteczne DOBRO

 

 

Przedświąteczny czas przyniósł wiele radości dla naszej hospicyjnej wspólnoty. Dzięki ludziom o dobrych sercach nasza placówka wypełniła się w gesty dające nadzieję. Dziękujemy, że jesteście z Nami i zapraszamy, by czytać więcej. 

 

 

 

Kiedyś żona byłego Prezydenta Stanów Zjednoczonych powiedziała: „Każdy ma coś, co może dać innym” a my zgadzamy się z tym zdaniem w stu procentach. Okres przedświąteczny zawsze nadaje klimat i przestrzeń, by wspomnieć o drugim człowieku, ale to też czas pełny w rodzinne plany, spotkania i rozmowy. Nie wyobrażamy sobie tego czasu bez stwarzania w hospicjum przestrzeni do dzielenia się z naszymi pacjentami tym, co proponują ludzie wrażliwi na cierpienie.

DSC_0070-min DSC_0077-min

Przyjaciele z poskwitowskiej Szkoły Podstawowej to przykład nie tylko dobrej współpracy z naszą placówką, ale to już relacja, która trwa i powoduje wiele wspaniałych inicjatyw, spotkań, rozmów, śpiewów. To niezwykłe, kiedy spotykasz ludzi dzielącym się tym, co mają najlepsze. „Czas to Miłość” a oni jednym i drugim dzielą się z radością.

 

DSC_0102-min DSC_0095-min DSC_0065-min

Owoc uKorzenia, to zespół o wspaniałych głosach i wielkich sercach oraz darem do dzielenia się swoimi talentami. Dziękujemy za wspólną modlitwę, czas skupienia i muzycznego uwielbienia Pana Jezusa. Wasze dobro to nasz skarb!

DSC_0113-min DSC_0104-min DSC_0110-min

Kartki, listy, prezenty… to tylko kilka z wielu dóbr, które dotarły do nas drogą pocztową. Z dziecięcą radością dzieliliśmy wasze podarunki dla chorych w naszym hospicjum. Oczywiście nie jesteśmy w stanie napisać czy opowiedzieć radości obdarowanych, ale to ubogaca i za to Wam z miłością dziękujemy. Szkoła Podstawowa przy Centrum Oświatowym w Koszycach – jesteście wspaniali! Szkoła Podstawowa w Słomnikach – jesteście kapitalni!

DSC_0126-minIMG-5161-min DSC_0130-min

Kawiarenka „Dwa serca” ciągle w ludzkich sercach.

IMG-5159-min

Pani Beata (z Gdańska) systematycznie dzieli się z nami swoim dobrem. Ostatnio podzieliła się również swoją historią, za którą dziękujemy, bo to dowód, że nasze działania są ważne a nam daje to motywację do dalszej pracy na rzecz chorych i cierpiących.