Zaproś nas do siebie – Pola Nadziei

sadzenie żonkili

Akcja Pola Nadziei co roku rozpoczyna się od posadzenia żonkili. – Cebulki posadzone na jesień do ziemi, przez zimę obumierają, by na wiosnę wyrosnąć i zakwitnąć – to symbol nadziei, przejścia hospicyjnego do lepszego życia.

W tym roku akcję sadzenia żonkili oficjalnie rozpoczynamy 23 września 2021 roku, o godz. 11:30 w miechowskim Parku Miejskim. Jeśli twoja instytucja, szkoła, przedszkole, urząd, ośrodek kultury chciałby w swoim środowisku stworzyć POLE NADZIEI – wystarczy wyrazić chęć i przygotować miejsce.

Jak to zrobić? – Wystarczy skontaktować z koordynatorem hospicyjnego wolontariatu (tel. 532-513-435 lub e-mail: wolontariat.hospicjum.miechow@caritas.pl),  ustalić dogodny termin. Później pracownik naszego hospicjum wraz z cebulkami żonkili, tablicą „tu rosną Pola Nadziei” pojawi się w Waszej instytucji, by przy wspólnym sadzeniu opowiedzieć o rocznej kampanii promującej wartość życia, symbolice tworzenia pól z żonkilami, idei hospicyjnej i wolontariacie.

Nie czekaj, twórz razem z nami hektary dobra dla chorych i cierpiących!