Świąteczna Niespodzianka – podsumowanie 2021

Przedświąteczna akcja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Otrzymywaliśmy wsparcie z różnych środowisk, różnych instytucji, osób prywatnych z różnych zakątków Polski. „Świąteczna Niespodzianka” to akcja, w której zbieraliśmy kosmetyki dla chorych w naszym Hospicjum. Wartość zbiórki przy naszym oszacowaniu cen artykułów wyniósł ok. 110 tyś. złotych.
Bardzo jesteśmy wdzięczni i zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym rozliczeniem w „Czytaj dalej”.

Kiedyś pisaliśmy, że spotkania personelu są swego rodzaju przekonaniem, że pracujemy razem i możemy na siebie liczyć. Praca w Hospicjum wymaga (prócz wielu różnych cech) budowania jedności, współpracy, więc poczucie,
że są ludzie, którzy z radością wspierają idee hospicyjną dodaje SKRZYDEŁ w codziennych obowiązkach.

– Akcja pokazała, że nie jesteśmy sami ale przede wszystkim udowodniła, że ludzie chorzy i cierpiący są ważni
w społeczności lokalnej i nie tylko. Dobro, jakim jesteśmy obdarowywani przez szkoły, przedszkola, instytucje kultury, firmy, banki, urzędy, stowarzyszenia, fundacje czy osoby prywatne, zmienia nas samych, pracowników. – podsumowuje koordynator akcji.

Drodzy, liczenie trochę trwało, bo tych artykułów jest naprawdę wiele. Trudno byłoby pokazać OGROM tej akcji, dlatego wspólnie z Wolontariuszami przeliczonym na sztuki kosmetykom uśredniliśmy ceny, by zobrazować ilość podarowanych „Świątecznych Niespodzianek” (w załączniku u dołu). Akcja trwała od 1 grudnia do 17 grudnia 2021 roku.

Jeszcze raz BARDZO DZIĘKUJEMY wszystkim którzy włączyli się w naszą akcję. To coś nieprawdopodobnego jak wielkie są Wasze serca – zmieniacie świat, a na pewno ten nasz hospicyjny!