Super opcja – DUCHOWA ADOPCJA

Zbliża się 11 lutego, czyli Światowy Dzień Chorego. W naszej placówce co roku ten dzień jest szczególny. Tym razem zapraszamy do włączania się w akcję Duchowej Adopcji Pacjenta naszego Hospicjum. Szczegóły poniżej.

Kiedyś patronka naszego Hospicjum bł. Bernardyna Jabłońska powiedziała: „Chciałabym zadość czynić każdej prośbie, otrzeć każdą łzę pocieszyć słówkiem każdą zbolałą duszę, być dobrą zawsze dla wszystkich, a najlepszą dla najnieszczęśliwszych. Ból bliźnich moich jest mym.” Dziś te słowa mogą wydawać się trudne, heroiczne i nierealne do wprowadzania w życie, pomimo tego zapraszamy Was do kolejnej akcji na rzecz naszych Pacjentów.

Jako personel koncentrujemy się przede wszystkim na zwalczaniu bólu, leczeniu objawowym dolegliwości somatycznych, łagodzeniu cierpień psychicznych i duchowych oraz wspieraniu bliskich chorego w czasie choroby i w czasie osierocenia. Holistyczna, czyli całościowa opieka jest wpisana w życie każdego Hospicjum.

Zachęcamy do pomocy. Mamy świadomość, że codzienne pomaganie ludzi z zewnątrz może być utrudnione, nie tylko przez sytuację pandemiczną ale przede wszystkim przygotowanie medyczne i osobiste predyspozycje.

Jest jednak taka PRZESTRZEŃ, gdzie Wasze możliwości są nieograniczone – przestrzeń DUCHOWA, dlatego ta akcja jest dla KAŻDEGO, kto chce otoczyć MODLITWĄ jednego z Pacjentów hospicjum.

Jak można włączyć się w akcję?

Poniżej znajdują się Imiona naszych Pacjentów z Hospicjum Stacjonarnego i Domowego. Wybieramy jednego chorego i modlimy się za Niego 11 Lutego 2022 r. w Światowy Dzień Chorego. Można modlić się zaproponowaną przez nas MODLITWĄ albo rozmawiać z Panem Bogiem własnymi słowami.

Kto może włączyć się w Duchową Adopcję Pacjenta Hospicjum w Miechowie?

Włączyć się może każdy, kto zechce. Mogą to być indywidualne adopcje, czyli takie, kiedy ja modlę się za jednego lub więcej Pacjentów. Modlić się można we wspólnotach parafialnych, duszpasterskich. Zachęcamy, by w danym dniu modlić się na katechezie, w szkole. Włączać się mogą szkoły, przedszkola, grupy modlitewne.

W razie jakichkolwiek wątpliwości można dzwonić pod numer telefonu: 532 513 435 lub pisać na maila: wolontariat.hospicjum.miechow@caritas.pl

Włączając się w modlitwę, budujemy nie tylko duchową wspólnotę ale przede wszystkim tworzymy OGROMNE wsparcie dla Pacjentów Hospicjum w Miechowie.

W imieniu wszystkich chorych – DZIĘKUJEMY!