20. akcja Pola Nadziei rozpoczęta…

23 września 2022 r. Mszą Świętą rozpoczęliśmy 20. edycję akcji Pola Nadziei dla Hospicjum w Miechowie. Po Eucharystii udaliśmy się na uroczyste sadzenie cebulek żonkili w miechowskim Parku Miejskim.

W naszej placówce wiele zmian, także w tym roku Mszę Świętą sprawował nowo mianowany Dyrektor ZPO-L ks. Zbigniew Wójcik koncelebrowaną z zastępcą naczelnego Dyrektora Caritas Kieleckiej – ks. Krzysztofem Banasikiem.

Jubileuszowa akcja Pola Nadziei zaskoczyła nas tym, jak wiele grup chce wspierać idee hospicyjną. To piękne, że co roku włącza się coraz więcej ludzi, coraz więcej instytucji, szkół, przedszkoli, firm i stowarzyszeń – sporo osób chce, by jego środowisko wypełniło „pole nadziei”. A w tej akcji o to chodzi, by to symboliczne sadzenie cebulek żonkili pomagało nam uwrażliwiać się na potrzeby ludzi chorych i cierpiących. Najważniejsze, żebyśmy budzili nadzieję w naszych sercach i sami tworzyli „pole nadziei” dla drugiego człowieka. – Zaznaczyła siostra Benedykta – kierownik Hospicjum.

Przedstawiciele Hospicjum przedstawili Dyrektora ZPO-L, który jest z nami od początku miesiąca, później głos zabrał Pan Jacek Kobyłka – Starosta Powiatu Miechowskiego, następnie Pan Andrzej Banaśkiewicz – zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Miechów. Siostra Benedykta Majzner podziękowała za obecność również kierownikom wszystkich placówek Caritas, dyrektorom szkół, nauczycielom, wolontariuszom, uczniom i przedszkolakom.

Po wspólnym sadzeniu, organizatorzy wręczyli wszystkich delegacjom woreczek cebulek żonkili, list inauguracyjny i tablicę „Tutaj rosą Pola Nadziei dla Hospicjum w Miechowie”. Podsumowując ksiądz Zbigniew Wójcik podziewał wszystkim za udział we wspólnym wydarzeniu i zachęcił do współpracy.

Sadzenie cebulek żonkili byłoby niemożliwie, gdyby nie wsparcie firm ogrodniczych z naszego miechowskiego terenu. Bardzo dziękujemy Panu Józefowi Kumońskiemu, firmie ACM Agrocentrum ul. Topolowa w Miechowie, Bricomarche w Miechowie i firmie Agroserwis (ul. Kilińskiego 3 w Miechowie) za przekazanie symbolu naszej akcji Pola Nadziei.