Dzień skupienia Pracowników Caritas Kieleckiej

W dniu 2 grudnia br. pracownicy Caritas Diecezji Kieleckiej uczestniczyli w Dniu Skupienia, który odbył się w malowniczym otoczeniu Bazyliki Grobu Bożego w Miechowie. To pełne inspiracji wydarzenie poprowadził ks. Adam Trzaska, kapelan Hospicjum Świętego Łazarza w Krakowie.

W programie tego szczególnego dnia znalazły się nie tylko mądrość i refleksje podczas konferencji ks. Trzaski, ale także możliwość zwiedzania Bazyliki Grobu Bożego dla pracowników Caritas z Diecezji Kieleckiej. To było nie tylko spotkanie zawodowe, ale także okazja do wzmacniania wspólnoty służby, która łączy serca pracowników Caritas.

Msza Święta, której przewodniczył wicedyrektor Caritas Kieleckiej, ks. Krzysztof Banasik, była jednym z najważniejszych momentów tego dnia. W wspólnej modlitwie uczestniczył również ks. Zbigniew Wójcik, dyrektor oddziału Caritas w Miechowie. Słowo wygłosił natomiast ks. Adam Trzaska, dodając głębi duchowej temu wyjątkowemu spotkaniu.

To symboliczne wydarzenie, zorganizowane w Bazylice Grobu Bożego w Miechowie, stanowiło wyjątkową okazję do wspólnego zatrzymania się, refleksji nad misją Caritas i umocnienia wspólnoty pracowników służących potrzebującym.

Dziękujemy wszystkim za udział w tym Dniu Skupienia, a szczególne słowa wdzięczności kierujemy w stronę pracowników Zespołu Placówek Opiekuńczo-Leczniczych Caritas w Miechowie za organizację całego wydarzenia. Wasza praca przyczyniła się do stworzenia wyjątkowego i głęboko znaczącego dnia.