Dziękujemy za POLA NADZIEI 2024

5 czerwca 2024 roku w Miechowie odbyło się wyjątkowe wydarzenie, którego celem było podsumowanie kampanii „Pola Nadziei” 2023/24. Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 10:00 Mszą Świętą w Bazylice Grobu Bożego. Uroczysta Eucharystia zgromadziła licznych mieszkańców, wolontariuszy, pracowników Hospicjum oraz zaproszonych gości.

Po Mszy Świętej, o godzinie 11:00, uczestnicy wydarzenia wzięli udział w ŻONKILOWYM MARSZU NADZIEI, który wyruszył spod Bazyliki Grobu Bożego. Marsz przeszedł głównymi ulicami Miechowa, a jego celem było nie tylko okazanie wsparcia dla osób chorych i potrzebujących, ale także szerzenie świadomości o działalności hospicjum. Uczestnicy, trzymając w rękach wiatraczki przypominające żonkile – symbol nadziei, wzbudzili zainteresowanie i sympatię mieszkańców miasta, którzy przyłączali się do marszu lub obserwowali wydarzenie z boku.

Gala podsumowująca Kampanię „Pola Nadziei” 2023/24

O godzinie 11:30, w Centrum Kultury i Sportu – Kino GRYF, przy ul. Racławickiej 10, rozpoczęła się Gala podsumowująca kampanię „Pola Nadziei” 2023/24. Gala zgromadziła licznych gości, w tym przedstawicieli lokalnych władz, instytucji oraz sponsorów, którzy przez cały rok wspierali inicjatywy hospicjum. Uroczystość poprowadzili kierownik hospicjum, siostra Józefa Milena Frączek, oraz dyrektor Zespołu Placówek Caritas w Miechowie, ksiądz Zbigniew Wójcik.

Podczas gali nastąpiło oficjalne powitanie wyjątkowych gości:

• Pan Mirosław Dróżdż, Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego oraz Dyrektor Szpitala Św. Anny w Miechowie,
  • Pan Krzysztof Świerczek, starosta powiatu miechowskiego,
  • Pan Dariusz Marczewski, burmistrz gminy i miasta Miechów,
  • Pani Sylwia Suchecka, dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Miechowie,
  • Pan Arkadiusz Fularski, zastępca dyrektora PCPR w Proszowicach,
  • Pan Janusz Patyna, kierownik PCPR w Miechowie,
  • Pan Robert Gądek, kierownik GOPS w Miechowie,
  • Ksiądz Franciszek Siarka, proboszcz parafii Grobu Bożego w Miechowie,
  • Siostra Renata Trzópek, siostra prowincjalna Zgromadzenia Sióstr Albertynek posługujących ubogim wraz z siostrą Benedyktą Majzner,
  • Siostra Zenobia Iwan, przełożona domu Sióstr Benedyktynek Misjonarek w Miechowie wraz ze wspólnotą Sióstr,
  • Pani Maria Krupińska,
  • Pani Katarzyna Krupińska,
  • Pan Jan Wołoch,
  • Ks. dr Stanisław Słowik, Dyrektor Caritas Kieleckiej,
  • Angelika Steciak – koordynator Hospicjum dla Dzieci w Kielcach.
  • Kierownicy jednostek ZPO-L Caritas w Miechowie

Podziękowania dla Wolontariuszy, Pracowników i Przyjaciół Hospicjum

W czasie gali, szczególne podziękowania zostały skierowane do wolontariuszy, pracowników hospicjum oraz przyjaciół placówki. Doceniono ich codzienną pracę, zaangażowanie i poświęcenie, które są fundamentem działalności hospicjum.

Kampania „Pola Nadziei” – całoroczna misja

Podczas gali, ksiądz Zbigniew Wójcik przypomniał, że „Pola Nadziei” to nie tylko jednorazowe wydarzenie, ale całoroczna kampania mająca na celu szerzenie świadomości i pomoc potrzebującym. W ramach tej kampanii organizowane są liczne wydarzenia, spotkania edukacyjne oraz różnorodne inicjatywy wspierające misję hospicjum.

Siostra Józefa Milena Frączek poprosiła koordynatora wolontariatu, pana Kacpra Idzika, o przedstawienie szczegółów tegorocznej kampanii. Podkreślono, że hasłem przewodnim było „Twój powiew nadziei”, mające na celu pokazanie, że nawet najmniejszy gest może mieć ogromne znaczenie.

Kacper Idzik podsumował akcje zrealizowane w ramach kampanii „Pola Nadziei” a kulminacyjnym momentem gali było ogłoszenie zebranej kwoty w ramach działań – imponujące 476 906,67 zł! To osiągnięcie było możliwe dzięki wsparciu darczyńców, wolontariuszy oraz wszystkich zaangażowanych osób.

Nagrody „Dobrze, że Jesteś!”

W ramach gali wręczono również nagrody „Dobrze, że jesteś!” dla osób i instytucji szczególnie zasłużonych w działaniach na rzecz hospicjum. Wyróżnieni zostali:

• Firma „u Jędrusia” – nagrodę odebrały wiceprezes zarządu Katarzyna Krupińska oraz wiceprezes rady nadzorczej Maria Krupińska,
  • Ojciec Jakub Zawadzki, proboszcz parafii cysterskiej w Jędrzejowie,
  • Zespół mażoretkowy „Rytm” ze Skalbmierza, działający przy Zespole Placówek Oświatowych w Skalbmierzu – nagrodę odebrały instruktorki oraz delegacja dziewcząt.

Występy artystyczne i podziękowania

Galę uświetniły występy artystyczne, w tym soliści ze Studia Katarzyny Kornaś, przedszkolaki z Przedszkola nr 1 oraz nr 3 w Miechowie, którzy zaprezentowali wzruszające piosenki i tańce. Na zakończenie imprezy, wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek, podarowany przez firmę „u Jędrusia”, kuchnię Caritas oraz firmę „MAD-MAR” z Miechowa.

Serdeczne podziękowania skierowano również do:

• Parafii Miechów za wspólną modlitwę,
  • Komendy Powiatowej Policji w Miechowie za zabezpieczenie marszu,
  • Zespołu marżoretkowego „Rytm” za wspaniałe występy,
  • Orkiestry Dętej Sygnał za muzyczną oprawę,
  • Pani Sylwii Sucheckiej za organizację wydarzenia w Kinie GRYF,
  • Państwa Krupińskich za dostarczenie cateringu,
  • Firmy WOŁOCH za podarowanie napojów.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, wsparcie i obecność na tym wyjątkowym wydarzeniu!