Napisz do mnie… – stało się!

22

 

Miłość, troska, dobro i obecność… Dziś każdy z pacjentów otrzymał list i kartkę w ramach akcji prowadzonej przez Diecezjalne Centrum Wolontariatu. Dzięki zaangażowaniu wielu instytucji, chorzy otrzymali spersonalizowane prezenty na Święta Wielkiej Nocy. 

 

 

 

To już kolejna akcja, która przyniosła wiele radości dla naszych chorych. Dzięki wspaniałemu zaangażowaniu wolontariuszy z różnych środowisk, ale przede wszystkim ze szkół udało się przybliżyć ciepło Świąt Wielkiej Nocy.

Na stronie Diecezjalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach możemy przeczytać: „Na święta Wielkiej Nocy podopiecznym różnych placówek zostało przekazane 141 listów i 214 kartek pełnych ciepłych słów i życzeń. Zostały one napisane i wykonane przez wolontariuszy i sympatyków Caritas Diecezji Kieleckiej. Wiele z nich pochodziło od uczniów ze Szkolnych Kół Caritas.” – za co jesteśmy wdzięczni a w imieniu wszystkich pacjentów mówimy – DZIĘKUJEMY!

Nie ma chyba lepszego prezentu dla pracowników hospicjum niż wręczanie czegoś, co jest dla naszych podopiecznych darem, powodem wzruszenia i poczuciem, że człowiek nie jest sam. Chodząc po salach, spotykając się z ludźmi, którzy są wrażliwi, otwarci, pełni doświadczenia i walki, wiemy jedno – WARTO BYĆ DOBRYM!

Nasuwa się jedna refleksja: wchodząc na oddział hospicjum w Miechowie – uczysz się prawdy o sobie samym.

DSC_0152-min DSC_0154-min DSC_0164-min DSC_0173-min DSC_0178-min DSC_0198A-min DSC_0181-min DSC_0143-min