Podsumowanie akcji POLA NADZIEI

Pola Nadziei to całoroczna kampania, która ma celu ciągłe uwrażliwianie serc na potrzeby ludzi chorych i ciepiących. To nie tylko sadzenie cebulek, czy festyn na zakończenie ale to edukacja, spotkania, kwesty, ciągłe opowiadanie o idei hospicyjnej.

Tegoroczne hasło naszej akcji Pola Nadziei brzmi: „Być bliżej” – zdanie, które mieści w sobie współpracę, zaufanie i chęć towarzyszenia z innym. Bycie bliżej to także wsparcie naszej działalności poprzez wolontariat, modlitwę, dobre słowo, dar serca i dobroczynność materialną. Wielość działań i odwiedzin w różnych zakątkach pomogło nam spotykać ludzi o otwartych sercach, dzięki którym udało nam się zebrać wspaniałą kwotę: 301 387,94 złotych.

19 czerwca 2022 r. o godzinie 15:30, pod przewodnictwem zespołu mażoretkowego RYTM ze Skalbmierza, Miejskiej Orkiestry Dętej w Słomnikach, Orkiestry Dętej w Sieciechowicach, Orkiestry Dętej w Nasiechowicach, Zespołu Pieśni i Tańca „Miechowiacy” wyruszyliśmy wspólnym „żonkilowym marszem nadziei” po ulicach Miechowa i później całą wspólnotą zatrzymaliśmy się w Parku Miejskim, by razem świetować.

Podsumowanie 19 kampanii Pola Nadziei przy miechowskim Hospicjum otworzył ks. dr Stanisław Słowik, który podkreślił, że odbywające się wydarzenie pięknie wpisało się w ziemię miechowską, zauważając, iż jest to święto całego Miechowa.

Następnie kierownik Hospicjum, s. Benedykta Majzner przywitała Pacjentów, ich Rodziny, zaproszonych gości, Wolontariuszy, pracowników Hospicjum i wszystkich zebranych.

Tego dnia wręczone zostały nagrody „Przez twe ręce” – to wyróżnienie przyznawane dla osób czyniących dobro ludziom chorym i cierpiącym. Wyróżnienie otrzymały: Pani Maria Placek i Pani Barbara Waszuk a główną nagrodę „Przez twe ręce”: s. Jadwiga Juszko, Pani Anna Gawin i Pan Eugeniusz Poręba.

Podczas festynu przygotowaliśmy liczne atrakcje dla całych rodzin, jedną z najbardziej budzących emocje była zabawa „LOS SZCZĘŚCIA”. Wystarczyło odszukać wolontariuszki, które umożliwiały wylosowanie szczęśliwego numerka! Główną nagroda był voucher o wartości 1500 złotych na zakup roweru ufundowany przez Urząd Gminy i Miasta Miechów. Prócz sportowych akcesoriów przewidzieliśmy drugą nagrodę: wentylator (idealny na upalne dni) i trzecią: drukarkę, która przyda się w przydomowym „sekretariacie”.

Po zakończonej części oficjalnej, zaprosiliśmy wszystkich na zaplanowany happening, czyli wypuszczenie dużej ilości żółtych balonów napompowanych helem jako symbol NADZIEI.

Wydarzenie występami artystycznymi uświetniali: Studio Wokalne Katarzyny Kornaś przy CKiS w Miechowie i Zespół Pieśni i Tańca w Miechowie.

Lista wszystkich wspierających miechowskie Pola Nadziei:
http://www.hospicjum.miechow.net/2022/06/21/dziekujemy-za-pola-nadziei/