Wizyta Pani Prezydentowej w Hospicjum

Małżonka Prezydenta, Pani Agata Kornhauser – Duda, spotkała się z chorymi, pracownikami i wolontariuszami Hospicjum, a także przebywającymi tymczasowo ukraińskimi rodzinami. Odwiedziła także seniorów z miechowskiego Domu Pomocy Społecznej.

W poniedziałek 4 lipca 2022 roku, do naszej placówki przybył wspaniały gość, Pierwsza Dama RP.

Zaczęliśmy od wspólnej modlitwy w kaplicy, którą poprowadził dyrektor Caritas Kieleckiej – ksiądz dr Stanisław Słowik. Później Małżonka Prezydenta RP udała się do chorych, dla których samo spotkanie było wyjątkowe a otwartość i wrażliwość odwiedzającej pozwoliło podjąć ważne rozmowy i zatrzymać się nad każdym Pacjentem hospicjum.

Po dotarciu na spotkanie z personelem, wolontariuszami, uchodźcami i zaproszonymi gośćmi Pani Prezydentowa podziękowała za niezwykłą misję i posługę. – Bardzo dziękuję także za otaczanie opieką rodziny chorych – mówiła. Pierwsza Dama podkreśliła, że cieszy się, że w placówce tak doskonale sprawdza się wolontariat, w który angażuje się również młodzież.

Kierownik, s. Benedykta Majzner przywitała wszystkich na czele z Małżonką Prezydenta RP, podkreślając wdzięczność z odbywającego się spotkania. Dyrektor Caritas Kieleckiej przybliżył misję Zespołu Placówek Opiekuńczo-Leczniczych Caritas w Miechowie oraz nakreślił etapy wieloletniego rozwoju zapraszając do zapoznania się i odwiedzenia innych placówek Caritas w naszej diecezji.

Jednym z końcowych punktów wizyty była kawiarenka „Dwa Serca”, która dla Pani Prezydentowej ma szczególne znaczenie w hospicjum – To chyba jedyne hospicjum z własną i tak piękną kawiarenką – zaznaczyła. Prezentem dla wszystkich korzystających z kawiarenki jest ekspres do kawy i obraz przedstawiający ogród w Pałacu Prezydenckim.

Opuszczając naszą placówkę udała się na spotkanie z Seniorami DPS „Dom Kombatanta” Caritas w Miechowie.