Nocowali u nas Pielgrzymi

Jak co roku – 20 sierpnia – przybywają do nas Pielgrzymi z tarnowskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Cała Grupa 19 PPT – św. Kingi nocowała w budynku hospicjum, jak również na polu namiotowym obok placówki.

Przebywanie i nocowanie pielgrzymów 40 Tarnowskiej Pieszej Pielgrzymki to dla nas co roku piękne wydarzenie. Po znalezieniu miejsca do spania, wykąpaniu się wszyscy zbierają się na wspólnym apelu. Podczas modlitwy mogliśmy posłuchać słowa skierowanego przez jednego z kapłanów pielgrzymki, uczestniczyć w obmywaniu nóg i śpiewać na cześć Matki Bożej. To piękne, że tą bliskością mogliśmy się dzielić z pacjentami naszego Hospicjum, co było niesamowitą wartością.

Siostra Benedykta – kierownik hospicjum skierowała kilka słów do zgromadzonych, wyjaśniając idee hospicjum, wartość życia i ludzi przebywających w takich placówkach oraz podkreśliła, jak ważne jest towarzyszenie w odchodzeniu.

Pielgrzymi Grupa 19 PPT – Św. Kinga podczas pobytu u nas przekazali zebrane datki na rzecz naszego Hospicjum, za co serdecznie dziękujemy! Pragniemy zaznaczyć, iż kwota 7 997,67 złotych jest dla nas ogromnym wsparciem!!!

Do zobaczenia za rok!

CAŁA WSPÓLNOTA
HOSPICJUM W MIECHOWIE